Schréder - Oświetlenie dla przemysłu

Nasze rozwiązania oświetleniowe pomogą Ci osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i zwiększyć atrakcyjną wartość miejsca pracy.

Profesjonalne rozwiązania oświetleniowe dla przemysłu Minimalne koszty zużycia energii elektrycznej i konserwacji oraz komfort i bezpieczeństwo

2

Spis treści

04 06

Kim jesteśmy?

Kampania Environments people love to work in

08

Kompleksowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

12 14 17 18 19 20 22 23 24 26 32 34

INDU BAY GEN3

INDU CONTILINE GEN2

INDU LINE GEN3

INDU WALL PACK

INDU FLOOD GEN2

OMNISTAR

INDU PANEL

INDU DOWNLIGHT

System sterowania ABS

Rozwiązania zewnętrzne

Schréder & BREEAM

Rozwiązania szyte na miarę

3

Kim jesteśmy ?

Od ponad 113 lat jesteśmy na rynku ekspertami w zakresie doboru i produkcji oświetlenia. Nieustannie doskonalimy nasz warsztat opracowując i wdrażając innowacyjne technologie. Rodzinna firma Schréder cały czas działa zgodnie z zasadami nakreślonymi przez jej założyciela, Julesa Schrédera.

Wiedza specjalistyczna, pasja, innowacyjność i dążenie do zrównoważonego rozwoju to dla naszych pracowników siła napędzająca do działania. Opracowując optymalne rozwiązania oświetleniowe, zapewniamy bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w przestrzeniach publicznych, a także miejscach pracy o podwyższonym ryzyku. W magazynach,

halach przemysłowych czy stoczniach nieodpowiednie oświetlenie może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, a nawet życia pracowników.

Przekraczamy granice technologiczne Jesteśmy liderem technologii, ponieważ ciągle inwestujemy w badania i rozwój. Dostarczamy innowacyjne, inteligentne rozwiązania w zakresie oświetlenia. Zastosowanie diod LED sprawiło, że nasze oświetlenie jest wydajniejsze, a jednocześnie elastyczne, co pozwala zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz koszty utrzymania. Dzięki możliwości sterowania każdy Klient indywidualnie dostosuje rozwiązanie do potrzeb oświetlanych przestrzeni.

Rok: 1999

1999: Linia produkcyjna Adtranz - Amadora, Portugalia

4

Wybór producenta ma znaczenie Energooszczędna technologia LED firmy Schréder pozwala znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną, a także ograniczyć emisję dwutlenku węgla nawet o 80%. Ponadto LED-y mają długą żywotność a biorąc pod uwagę fakt, że to rozwiązanie na lata, jego koszt nie jest wysoki. Także jakość światła jest lepsza. Diody LED pozwalają na dokładne widzenie szczegółów wszędzie, gdzie jest to ważne dla bezpieczeństwa i komfortu pracy. Zaangażowanie i ciągły rozwój technologii pozwoliły nam stworzyć najlepszą na rynku ofertę energooszczędnych opraw oświetleniowych dla przemysłu, które sprawdzą się nawet w najtrudniejszych warunkach. Nasze rozwiązania można łatwo zintegrować z systemami zarządzania budynkiem, dzięki czemu całkowity koszt energii będzie jeszcze niższy.

Rok: 2018

PKP Cargo

Blisko Klienta Jesteśmy obecni w ponad 35 krajach na całym świecie. Ściśle współpracujemy z naszymi Klientami, realizując dla nich nawet najbardziej złożone zlecenia. Do każdego projektu podchodzimy kompleksowo – oferujemy pełną gamę rozwiązań, począwszy od koncepcji i projektu, przez oświetlenie z systemami sterowania, po usługi posprzedażowe. Nasze rozwiązania w zakresie szeroko pojętego oświetlenia są nie tylko odpowiedzią na potrzeby Klientów, ale przede wszystkim wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom, dzięki czemu pomysły stają się rzeczywistością. Eksperci w zakresie Lightability™ Lightability ™ to możliwość rzeczywistej zmiany przestrzeni, którą oświetlamy. Wciąż przesuwamy granice, czyniąc możliwym to, co wydaje się niemożliwe i zadowalając Klientów. Dlatego właśnie postrzegani jesteśmy jako Experts in Lightability™.

Firma Schréder od przeszło 40 lat zajmuje się oświetleniem dla przemysłu, które sprawdza się nawet w najtrudniejszych warunkach. Jej celem jest optymalizacja kosztów, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Nasze ogromne

zaangażowanie przyczyniło się do tego, że stworzyliśmy najwydajniejszą na rynku oprawę typu high-bay – INDU BAY GEN3. Nadal zamierzamy stawiać na innowacyjność.

Cédric Collard Menadżer segmentu przemysłowego Schréder Group

5

Zwiększ efektywność operacyjną

Przygotuj nowy lub zweryfikuj istniejący projekt instalacji oświetleniowej, tak aby był dopasowany do Twoich potrzeb operacyjnych bez utraty jakości oświetlenia - zarówno wewnątrz obiektów przemysłowych jak i na terenach zewnętrznych. Nasza oferta zawiera szeroką gamę opraw oświetleniowych i rozwiązań umożliwiających ich szybką instalację, zapewniając zoptymalizowane oświetlenie i efektywność energetyczną. Zredukuj przestoje i koszty stałe do minimum stosując nowoczesne rozwiązania, które nie wymagają częstych prac konserwacyjnych nawet w najtrudniejszych warunkach przemysłowych.

BIZNES TO TWÓJ

Zoptymalizuj produktywność i bezpieczeństwo

Pomóż swoim Pracownikom osiągać jeszcze lepsze wyniki wykorzystując LEDowe systemy oświetlenia realizujące ideę Human Centric (*) stawiającą potrzeby człowieka jako priorytet na etapie projektu i realizacji. Miej wpływ na wzrost dokładności oraz dobrego samopoczucia Pracowników w efekcie podnosząc ich wydajność. Odpowiednie warunki oświetleniowe i wynikający z nich komfort widzenia mają bezpośrednie przełożenie na szybkość, jakość i bezpieczeństwo wykonywanej pracy. Wybierając oświetlenie charakteryzujące się lepszymi parametrami oddawania barw możliwe jest uzyskanie imitacji światła dziennego co efektywnie wspiera koncentrację, precyzję wykonywanej pracy i funkcje poznawcze. Od lat nasi Klienci cieszą się korzyściami jakie przynoszą im Nasze rozwiązania oświetleniowe.

ZESPÓŁ TO TWÓJ

(*) Technologia Human Centric (HCL) pozwala na odpowiednie dopasowanie parametrów oświetleniowych do warunków otoczenia by zachować nasz naturalny dobowy rytm. Nasze oprawy oświetleniowe są w pełni kompatybilne z technologią HCL i mogą bez dodatkowych kosztów współpracować z dowolnymi systemami sterowania obsługującymi tę technologię.

6

Zmaksymalizuj zwrot z inwestycji

Dzięki zastosowaniu czujników i systemów sterowania możliwe jest dodatkowe zwiększenie oszczędności oraz korzyści z nowoczesnych instalacji oświetleniowych. Dostosuj poziomy oświetlenia w zależności od miejsca i czasu, wtedy gdy jest ono potrzebne. Zapewnij w ten sposób wszystkim Pracownikom doskonałe warunki widzenia, bezpieczeństwo i komfort podczas poruszania się po obiekcie jednocześnie minimalizując ryzyko wypadku i innych zagrożeń. Skalkulowanie Zwrotu z Inwestycji (ROI) pozwoli na zoptymalizowanie kosztów i dopasowanie ich do potrzeb. Podsumowując – potraktuj instalację oświetleniową jako ważny czynnik mający wpływ na poprawę środowiska pracy.

INWESTYCJA TO TWOJA

Zyskaj korzyści na całe życie

Wybierz instalację oświetleniową, która jest w pełni dopasowana do potrzeb Twojej strategii biznesowej. Dzięki znaczącym oszczędnościom wynikającym z ograniczenia kosztów energii elektrycznej i operacyjnych możliwe będzie przeznaczenie środków na inne inwestycje biznesowe. Dzięki zastosowaniu systemów sterowania i czujników możesz realnie wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego. Nasze rozwiązania oświetleniowe pomogą Ci osiągnąć cele w zakresie zrównoważonego rozwoju i zwiększyć atrakcyjną wartość miejsca pracy.

ŚRODOWISKO TO TWOJE

Wybierz właściwego Partnera

Powierz swoją instalację oświetleniową Partnerowi oferującemu kompleksową usługę – od projektu do instalacji i uruchomienia, aby skrócić czas trwania inwestycji oraz ograniczyć koszty. Zastosuj nowoczesną technologię i dynamicznie dopasowuj poziomy oświetleniowe do aktualnych potrzeb, wykorzystując czujniki i systemy sterowania, które nie tylko maksymalizują wydajność, ale także pozwalają na gromadzenie i analizę danych przydatnych przy późniejszych rozbudowach. Dostosowując oświetlenie do rzeczywistych potrzeb pracowników, kreujesz atmosferę dobrego samopoczucia i równowagi.

DOŚWIADCZENIE TO TWOJE

7

Kompleksowe rozwiązania dla sektora przemysłowego

3

14

7

14

6

13

11

16

11

12

6 7

13

8

11

3

8

5

3

1

2

4

INDU CONTILINE GEN2

INDU FLOOD GEN2

INDU BAY GEN3

INDU WALL PACK

INDU LINE GEN3

7

9

10

6

8

TFLEX

TLI

INDU PANEL

INDU DOWNLIGHT

DEXO

11

12

13

14

10

BOLLARD RANGE

IZYLUM

SHUFFLE

SCULP range

5

2

15

16

9

OMNISTAR

FLEXIA

4

5

8

2

15

1

9

1

2

10

4

9

Zoptymalizowane warunki pracy

Centrum usługowe Schréder BE - Bornem, Belgia

10

Oświetlenie LED-owe zaproponowane przez firmę Schréder dla naszej nowej hali przemysłowej stało się ważnym narzędziem, które pozwoliło nam osiągnąć cele w zakresie efektywności energetycznej i wydajności. Jorge Silva Partner Zarządzający – Plastifoz Técnicos e Engenharia Lda ”

Hala produkcyjna Plastifoz - Figueira da Foz

11

INDU BAY GEN3

IK 10 IK 08

IP 66

Wyznacznik jakości wśród opraw przemysłowych typu high-bay INDU BAY GEN3 jest ledową oprawą typu high-bay, stworzoną z myślą o firmach projektujących instalacje przemysłowe oraz o właścicielach i zarządcach eksploatujących hale przemysłowe, którzy szukają wydajnego oświetlenia pozwalającego uzyskać szybki zwrot poniesionych nakładów inwestycyjnych. Dzięki wysokiej odporności na uderzenia i poziomowi szczelności oraz dużemu zakresowi temperatury pracy, oprawa INDU BAY GEN3 jest dedykowana do oświetlenia hal przemysłowych, magazynów i wielu innych obiektów, w których panują trudne warunki środowiskowe. Oprawa dzięki swojej trwałości i podwyższonej efektywności energetycznej doskonale adoptuje się do panujących warunków i potrzeb, tworząc wydajną i ekonomiczną instalację.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU BAY GEN3 1

15 200 - 21 100 lm

INDU BAY GEN3 2

25 800 - 32 100 lm 9 800 - 10 700 lm 500 lm, 3h

INDU BAY GEN3 HT* EM*

HT* – oprawa o podwyższonym zakresie temperatury pracy (do 70°C) EM* – moduł awaryjny

MAN Trucks - Niepołomice

12

Innowacyjna konstrukcja oprawy, zapewnia jeszcze lepszą jakość oświetlenia, wydłużoną trwałość oraz niższy koszt eksploatacji.

Idealne rozwiązanie, zastępujące oprawy wyładowcze. 2 rozmiary, zakres mocy od 40 do 400 W, 4 strumienie świetlne oraz 3 różne rozsyły światła.

Bezpieczeństwo ewakuacyjne w zakładzie pracy, dzięki opcjonalnej baterii zapasowej INDU EMERGENCY PACK, która może zasilać INDU BAY GEN3 przez 3 godziny.

Doskonałe warunki pracy dzięki niskiemu współczynnikowi olśnienia (UGR<22) oraz wysokiemu wskaźnikowi oddawania barw (CRI 80+).

Kompatybilność z automatyką sterującą przez protokół DALI / 1-10V oraz "światło na żądanie" dzięki czujnikowi ruchu (opcja).

Oświetlenie dużego magazynu

Rozwiązania dla oprawy INDU BAY GEN3 Rezultat przy użyciu 35 sztuk INDU BAY GEN3

SPECYFIKACJA Powierzchnia: 60×40 m Wysokość: 13 m Współczynnik odbicia:

Podłoga: 20 | Sufit: 70 | Ściany: 50 Współczynnik utrzymania: 0,8

Mniej niż 1 W/m²/100 lx Przy spełnieniu ściśle określonych wymagań oprawa INDU BAY GEN3 ogranicza zużycie energii do 6 475 W dla pomieszczenia o powierzchni całkowitej 2 400 m². Daje nam to wynik 0,81 W/m²/100 lx. Wysoka wydajność oprawy powoduje, że uzyskujemy oszczędność energii większą o 53% w porównaniu z oprawami wyładowczymi o mocy 400 W.

WYMAGANY POZIOM

WYNIKI Z INDU BAY GEN3

Natężenie oświetlenia (E śr )

300 lx

332 lx

Wskaźnik olśnienia (UGR)

<28

20

Równomierność ogólna (U o )

Min 0,4

0,5

Pomiary zostały dokonane na 0,85 m (płaszczyzna pracy) z marginesem 0,5 m.

13

INDU CONTILINE GEN2

IK 05 IK 03

IP 50

Modułowa, wydajna i łatwa w montażu INDU CONTILINE GEN2 to nie tylko oprawa, ale w pełni elastyczny system z trzynastopolowym przyłączem oraz z beznarzędziową instalacją modułów. Rozwiązanie dedykowane jest dla zakładów produkcyjnych, hal montażowych, magazynów składowania wysokiego i niskiego. Dzięki wersji z opcjonalnym systemem zabezpieczającym, oprawa jest znacznie bardziej odporna na gromadzenie się kurzu i wody. Dodatkowy zintegrowany kanał szynowy sprawia, że system jest gotowy do współpracy z IoT! INDU CONTILINE GEN2 może być instalowany z poziomu podłoża przy użyciu opatentowanej konstrukcji bez konieczności użycia zwyżki, lub w metodzie tradycyjnej. Opcjonalnie INDU CONTILINE GEN2 może być wyposażony w moduł oświetlenia awaryjnego, co w przypadku zaniku zasilania oferuje spełnienie restrykcyjnych norm ewakuacyjnych. Cecha ta ogranicza niedogodności związane z awarią sieci elektroenergetycznej i pomaga utrzymać określony poziom aktywności i bezpieczeństwa stref ewakuacyjnych w obiektach.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU CONTILINE GEN2 1

8 000 lm

INDU CONTILINE GEN2 2

12 400 lm

INDU CONTILINE GEN2 3

16 000 lm

INDU CONTILINE GEN2 4

21 200 lm

14

Rozwiązanie szynowe w oprawie INDU CONTILINE GEN2 oferuje wszechstronność i elastyczność, aby sprostać oświetleniu nawet najtrudniejszych przestrzeni przemysłowych.

Główne zasilanie szyny może być umiejscowione na środku lub na jej końcach.

W pełni kompatybilny system z trzynasto polowym przyłączem oraz z beznarzędziową instalacją modułów.

W przypadku awarii zasilania oferuje oświetlenie awaryjne (500 lm) na 3 godziny.

Oświetlenie magazynu

Rozwiązania dla oprawy INDU CONTILINE GEN2 Rezultat przy użyciu 33 sztuk INDU CONTILINE GEN2 2

SPECYFIKACJA Powierzchnia: 30× 24 m Wysokość: 9 m Współczynnik odbicia:

Podłoga: 20 | Sufit: 70 | Ściany: 50 Współczynnik utrzymania: 0,8

Osiągnięcie poziomu 1 W/m²/100 lx Przy spełnieniu ściśle określonych wymagań oprawa INDU CONTILINE ogranicza zużycie energii do 1 650 W dla pomieszczenia o powierzchni całkowitej 720 m². Daje nam to wynik 1,07W/m²/100 lx. Wysoka wydajność oprawy powoduje, że uzyskujemy oszczędność energii większą o 40% w porównaniu z oprawami wyładowczymi o mocy 80 W.

WYMAGANY POZIOM

WYNIKI Z INDU CONTILINE GEN2

Natężenie oświetlenia (E śr )

200lx

237 lx

<28

16

Wskaźnik olśnienia (UGR)

Równomierność ogólna (U o )

Min 0,4

0,60

Pomiary wykonane na wysokości podłogi.

15

INDU CONTILINE GEN2 WERSJA Z DODATKOWYM SYSTEMEM ZABEZPIECZAJĄCYM

Szybka instalacja zapewniająca ciągłość działania: Instalacja z poziomu podłoża przy użyciu opatentowanej konstrukcji Większa stabilność, mniej punktów mocowania Zmniejszenie kosztów czyszczenia i konserwacji: Brak gromadzenia się wody i pyłu Możliwość dodania technologii do swojej instalacji: Miejsce na dodatkowe kable (światłowodowe, CAT)

16

INDU LINE GEN3

IK 08

IP 66

Wydajność w przystępnej cenie INDU LINE GEN3 to solidna, ekonomiczna oprawa LED, będąca dobrą alternatywą dla opraw wyposażonych w tradycyjne świetlówki T5/T8. Dostępna jest w 3 rozmiarach. Może być montowana na ścianie lub suficie, pojedynczo bądź liniowo. Zaprojektowana została z myślą o zastosowaniu wszędzie tam, gdzie panują trudne warunki, szczególnie w środowiskach przemysłowych. Charakteryzuje się wytrzymałością, odpornością na wstrząsy, wibracje oraz kurz i wilgoć (wysoki stopień ochrony IP).

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDULINE GEN3 1

2 500lm - 2 700 lm

INDULINE GEN3 2

4 700 lm - 5 200 lm

INDULINE GEN3 3

6 900 lm - 7 500 lm

Połączenie elektryczne odbywa się na wysuwanej płytce przyłączeniowej. Oprawa INDU LINE GEN3 jest wyposażona w beznarzędziowe dławnice kablowe typu "twist and lock".

Złącza wejściowe i wyjściowe. INDU LINE GEN3 oferuje montaż pojedynczy lub przelotowy.

W przypadku awarii zasilania oprawa oferuje oświetlenie awaryjne (500 lm) na 3 godziny.

17

INDU WALL PACK

IK 09

IP 65

Oprawa INDU WALL PACK, dostępna w dwóch rozmiarach, jest ciekawą alternatywą dla konwencjonalnych opraw naściennych typu downlight. Kompaktowa konstrukcja oprawy powoduje, że dyskretnie wtapia się w otoczenie tworząc ciekawe efekty oświetlenia architektonicznego. Przystosowana jest do montażu ściennego z opcją „światło na żądanie”. Komfortowa i ekonomiczna oprawa do oświetlenia otoczenia budynków

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU WALL PACK 1

1 700 - 1 800 lm

INDU WALL PACK 2

4 200 - 4 400 lm

INDU WALL PACK 2 EM*

400 lm

EM* – moduł awaryjny

INDU WALL PACK dostępna jest w dwóch rozmiarach, zapewniających najlepsze rozwiązania. INDU WALL PACK 2 jako opcja w wersji modułu awaryjnego.

Odpowiednie właściwości fotometryczne INDU WALL PACK optymalizują odstępy między dwoma oprawami oraz skracają czas inwestycji i instalacji.

INDU WALL PACK zabezpieczona jest za pomocą 4 śrub.

18

INDU FLOOD GEN2

IK 09

IP 66

Niezawodna i wszechstronna oprawa do oświetlania wewnętrznych i zewnętrznych obszarów Rodzina opraw INDU FLOOD GEN2 łączy w sobie energooszczędność technologii LED oraz szerokie możliwości fotometryczne. Dostępna w trzech rozmiarach kompaktowa oprawa, doskonale integruje się z otoczeniem, zapewniając spełnienie wymagań oświetleniowych we właściwych miejscach. Oprawa dostarczana jest z uchwytem montażowym typu „U”, który pozwala na szybki montaż i precyzyjne ustawienie w miejscu instalacji. Dostępny jest również montaż bezpośrednio na słupie. INDU FLOOD GEN2 jest idealnym rozwiązaniem do zastąpienia opraw wyładowczych o mocy od 50 do 1000W. Urządzenie emituje odpowiednie światło dla doskonałej widoczności i lepszego postrzegania kolorów przy znacznej oszczędności energii. Oprawa wykonana jest z trwałych i odpornych na trudne warunki materiałów, gwarantujących wysoki poziom szczelności przez cały okres użytkowania. Oprawy INDU FLOOD GEN2 mogą być stosowane zarówno w oświetleniu zewnętrznym jak i wewnętrznym umożliwiając zmianę strumienia świetlnego poprzez interfejs DALI 2.0 lub 1-10V.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU FLOOD GEN2 1 INDU FLOOD GEN2 2 INDU FLOOD GEN2 3

3 800 lm - 10 000 lm 15 800 lm - 30 400 lm 32 900 lm - 60 900 lm

Oprawa dostarczana jest z uchwytem montażowym typu „U”, który pozwala

INDU FLOOD GEN2 posiada dwie metalowe dławnice kablowe (wejściowe i wyjściowe). Łatwa integracja z systemami zarządzania budynkiem (BMS) dzięki DALI 2.0 lub 1–10 V.

INDU FLOOD GEN2 zapewnia łatwy dostęp do komory zasilania.

na szybki montaż i precyzyjne ustawienie w miejscu instalacji.

19

OMNISTAR

IK 08

IP 66

Oprawa zaprojektowana, aby przynosić jak największe oszczędności OMNIstar nowej generacji jest doskonałym połączeniem efektywności i elastyczności. Zaprojektowana została z myślą o terenach, gdzie potrzebne jest bardzo wydajne oświetlenie, posiadające jednocześnie zalety LED-ów: niskie zużycie energii elektrycznej, białe światło poprawiające widoczność, niewielkie nakłady finansowe na konserwację i dłuższa żywotność.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

OMNISTAR

8 200 lm - 57 300 lm

OMNIstar może być instalowany w różnych konfiguracjach (podwieszany, nastropowy lub na słupie) z 1–3 jednostkami optycznymi. OMNISTAR posiada również certyfikat IECex i nadaje się do stosowania w niebezpiecznych lub w środowiskach zagrożonych wybuchem.

Rozjazdy Radom Wschodni

20

Do 144 ledów wysokiej mocy, OMNIstar dostarcza szeroki zakres strumieni świetlnych.

Możliwość regulacji oświetlenia w miejscu montażu.

Wersja przeciwwybuchowa doskonale nadaje się do niebezpiecznych środowisk.

OMNIstar dostarczany jest z szybkozłączkami (typu quick on) w celu łatwej instalacji.

21

INDU PANEL

IK 02

IP 20

Wygodne i energooszczędne oświetlenie wewnętrzne Linia energooszczędnych opraw led z serii INDU PANEL to nowoczesne i efektywne rozwiązanie do oświetlenia przestrzeni użyteczności publicznych, takich jak recepcje, biura, sale konferencyjne. Specjalnie zaprojektowana grupa produktów INDU PANEL dzięki prostym kształtom i zoptymalizowanym wymiarom zapewnia jednolite i komfortowe warunki pracy w miejscach jej zastosowania. Główną zaletą rodziny opraw INDU PANEL to gwarancja uzyskania poprawnych i efektywnych parametrów oświetleniowych oraz elektrycznych na modernizowanym obiekcie. Wyselekcjonowane diody LED oraz specjalny rodzaj przysłony zastosowany w naszych rozwiązaniach mają kluczowe znaczenie w podniesieniu BHP.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU PANEL 1

3 400 lm - 3 600 lm

INDU PANEL 2

3 300 lm - 3 600 lm

Oprawy z rodziny INDU PANEL wykonane są zgodnie z restrykcyjnymi przepisami bezpieczeństwa wewnętrznego.

Podłączenie elektryczne do zasilacza wykonuje się z tyłu oprawy.

PANEL INDU jest dostępny w kształcie kwadratu lub prostokąta.

22

INDU DOWNLIGHT

IK 03

IP 20

Najwyższa jakość światła przeznaczona do rozwiązań oświetlenia wewnętrznego Oprawy z rodziny INDU DOWNLIGHT oferują korzystną alternatywę LED dla tradycyjnych rozwiązań świetlówkowych. To nowoczesne i efektywne energetycznie rozwiązanie służy do oświetlania przestrzeni użyteczności publicznych. Dostępne są w różnych wielkościach i mocach, INDU DOWNLIGHT to elastyczne rozwiązanie ze wszystkimi zaletami najnowszej technologii LED takich jak: niski pobór mocy (oszczędność do 90% w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami świetlówkowymi), długa żywotność produktu, brak szczególnych wymagań konserwacyjnych oraz „światło na żądanie” dzięki czujnikowi ruchu. Możliwość kontroli za pomocą protokołu DALI sprawia, że nasz produkt jest wygodną i nowoczesną alternatywą dla obecnych trendów oświetleniowych.

ZAKRESY STRUMIENIA ŚWIETLNEGO

INDU DOWNLIGHT 1

900 lm

INDU DOWNLIGHT 2

1 400 lm

INDU DOWNLIGHT 3

2 700 lm

Podłączenie elektryczne do zasilacza wykonuje się z tyłu oprawy.

Zapewniony jest wysoki komfort wizualny z wysokim wskaźnikiem oddawania barw (CRI 80) i niskim olśnieniu.

INDU DOWNLIGHT jest dostępny w 3 rozmiarach, z których każdy oferuje typowy strumień świetlny.

23

SYSTEM STEROWANIA ABS

DLACZEGO DALI ?

Wydajna technologia czujników Czujniki ruchu: do automatycznego włączania, wyłączania lub ściemniania opraw oświetleniowych Czujniki światła dziennego: do regulacji poziomu światła w każdym obszarze, w zależności od światła dziennego. Przyciski: dla dodatkowego polecenia ręcznego. Inne urządzenia dostępne na życzenie: Czujniki CO 2 , detektory akustyczne, kamery... Dzięki bezprzewodowej technologii, nasze czujniki są łatwe i szybkie w instalacji, a przy tym bardzo wszechstronne. Autonomiczne sterowanie opraw Profile redukcji definiują, kiedy oprawy mogą zostać włączone i wyłączone oraz ustawiają poziomy oświetlenia na różne pory dnia. System sterowania posiada nieograniczoną liczbę ustawień włączania i wyłączania. Oznacza to, że mogą być zaplanowane różne scenariusze dla poszczególnych obszarów w obiekcie, biorąc pod uwagę sposób użytkowania każdego z nich. Niezawodność, maksymalny komfort i oszczędność energii Dzięki nowoczesnemu i łatwemu do zintegrowania systemowi sterowania ABS zarządcy budynków mogą zaoszczędzić nawet do 80% energii elektrycznej, zwiększyć zasoby, poprawić poziom bezpieczeństwa i komfort pracy dla personelu oraz efektywniej zarządzać wydatkami. Opracowana przez Schréder i Phoenix Contact platforma ABS oferuje podstawowe ustawienia oraz może być dostosowana do indywidualnych potrzeb Klienta. Przykładowo funkcja „wizualnego alarmu pożarowego” może zostać zintegrowana z sygnalizacją sytuacji zagrożenia. Stworzenie Twojego rozwiązania w 3 krokach: 1 - Zdefiniowanie potrzeb: częścią projektu Schréder Industral jest wspólne określenie zakresu automatyzacji. 2 - Programowanie stacjonarne z użyciem ABS Web Configuratora: • Schemat połączeń DALI: przygotowanie rozmieszczenia (opraw, czujników, urządzeń) z automatycznym importem do DIALuxa • Definiowanie danych wejściowych: cyfrowe, analogowe, urządzenia EnOcean, wirtualne przyciski, kalendarze • Definiowanie zaprogramowania oświetlenia • Wyeksportowanie konfiguracji 3 - Uruchomienie instalacji w terenie: • Zaimportowanie przygotowanych konfiguracji • Sprawdzenie adresowania DALI • Dostosowanie scenariuszy oświetleniowych • Połączenie z systemem BMS (jeżeli wymagane)

DALI to znormalizowany (IEC 62386) protokół dla cyfrowej komunikacji między urządzeniami oświetleniowymi, pozwalający na indywidualne kontrolowanie opraw. Nasze rozwiązania wykorzystują wersję Dali 2.0.

• Elastyczność • Łatwa kontrola

• Zarządzanie i monitorowanie • Oprogramowanie bez licencji • Energooszczędność • Autonomiczność • Stabilność • Multi-master • Integracja z BMS

Światło LED-owe blisko natury Naturalne światło jest jednym z najważniejszych elementów w środowisku pracy. Pozwala tworzyć przyjemne przestrzenie, a jednocześnie oszczędzać energię. Nasz system sterowania dostosowuje poziom oświetlenia (poprzez protokół DALI) tak, aby zrekompensować brak

naturalnego światła i osiągnąć wstępnie określone poziomy luksów potrzebne dla każdej ze stref. Poziomy oświetlenia są zmieniane stopniowo, naśladując naturalne zmiany światła dziennego.

24

WIZUALIZACJA BMS

DALI OŚWIETLENIE I ROLETY

KLIMATYZACJA WYKRYWANIE POŻARU

KONTROLA DOSTĘPU

AUDIO/VIDEO

OCHRONA

INTEGRACJA Z BMS Wszystkie systemy sterowania oświetleniem mogą generować znaczące oszczędności energii jako autonomiczne rozwiązania. Ponieważ używają tego samego protokołu komunikacyjnego co inne usługi, mogą również stanowić część ogólnego zintegrowanego planu zarządzania energią, który obejmować może sterownie oświetleniem wraz z ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją, ochroną oraz systemem zarządzania budynkiem (BMS). Integracja oświetlenia z BMS umożliwia elastyczne tworzenie schematów oświetleniowych. Indywidualne raportowanie pozwala kierownikom obiektów na monitorowanie kosztów energii, a tym samym na uzyskanie oszczędności w całym obiekcie. Oświetlenie może być również połączone z innymi narzędziami tak, aby dostosować się do różnych działań i wydarzeń. Firmy korzystające z IoT dla przemysłu (4.0) mają możliwość aktywowania interakcji lub poprawy wydajności innych narzędzi.

ZALETY

Oszczędność energii: zużywana jest wyłącznie wtedy, kiedy jest to niezbędne Bezpieczeństwo: zapewnia właściwe oświetlenie w przestrzeniach, gdzie znajdują się ludzie

Komfort: gwarantuje dobre samopoczucie

Elastyczność: poziomy oświetlenia dostosowane są do indywidualnych wymagań Dopasowane rozwiązanie: system jest całkowicie dostosowany do konkretnych potrzeb Łatwość zastosowania: w pełni zautomatyzowana kontrola oświetlenia Inteligentne rozwiązanie: gdy oświetlenie nie jest potrzebne, oprawy wyłączają się automatycznie Rozwojowość: system jest przyszłościowy i umożliwia łatwe dodawanie nowych urządzeń oraz prostą integrację z systemami BMS Minimalny wpływ na biznes: dzięki konfiguratorowi Web pozwalającemu na wstępne zaprogramowanie, uruchomienie na miejscu jest szybkie i sprawne

25

PKP Cargo

TLI

Modułowa konstrukcja oprawy TLI zapewnia jeszcze lepszą jakość oświetlenia, wydłużoną trwałość oraz niższy koszt eksploatacji. Ta seria opraw stanowi idealne rozwiązanie dla środowisk o bardzo wysokim stopniu korozyjności. Sterowniki, zabezpieczenia przeciwprzepięciowe i urządzenia sterujące są zintegrowane w oprawie oświetleniowej, charakteryzującej się wysokim stopniem ochrony przed zanieczyszczeniem i odpornością na uderzenia. Oprawa dostępna jest w dwóch rozmiarach (TLI 1 i TLI 4). Wykonana ze stali nierdzewnej i szkła obudowa opraw TLI może być wyposażona w dwa rozwiązania fotometryczne: LensoFlex®2 z soczewkami z PMMA lub ReFlexoTM z aluminiowymi odbłyśnikami.

TFLEX

Nowa modułowa oprawa w dziedzinie elastycznych rozwiązań oświetleniowych do zastosowań w przestrzeniach przemysłowych. TFLEX oferuje zoptymalizowane, energooszczędne rozwiązania dla różnych rozwiązań oświetleniowych. Zaawansowany, w pełni zintegrowany system z oświetleniem i sterowaniem, gwarantuje najniższe zużycie energii. Dodatkowo zapewniony jest maksymalny komfort wizualny, który tworzy zdrowe i bezpieczne środowisko pracy. Ten unikalny system modułowy oferuje spójność w zakresie projektowania, montażu, okablowania, fotometrii i sterowania w trzech opcjach: moduł optyczny (TFLEX MODULE) z rozdzielonym układem zasilającym (TFLEX DRIVE), lub kompletne rozwiązanie, w którym moduły optyczne tworzą całość z układem zasilającym (TFLEX COMBI) oraz dedykowane oprawy (TFLEX BASE).

26

TAG

Oprawa oświetleniowa TAG firmy Schréder wykorzystuje potencjał najnowszych technologii z zakresu oświetlenia przemysłowego. Jest ona płaska, kompaktowa i przede wszystkim wytrzymała. Dzięki dwóm niezależnym obwodom elektrycznym dostosowuje światło idealnie do potrzeb – pozwala na zoptymalizowanie zarówno oświetlenia, jak i współczynnika mocy. Oferuje różne natężenie światła, a nawet może wyłączać połowę diod. Oprawa ta jest energooszczędna, nie wymaga dużych nakładów finansowych na konserwację oraz wydłuża żywotność całej instalacji oświetleniowej.

GL2 COMPACT

Oprawa GL2 Compact posiada stopień szczelności IP 66 i spełnia wymagania oświetleniowe w różnych obszarach. Dzięki fotometrii LensoFlex ® 2 ma ona wszechstronne zastosowanie od oświetlenia obiektów sportowych po przemysł. Występuje w dwóch wersjach: asymetrycznej i symetrycznej tak, aby była dostosowana do potrzeb oświetlanej przestrzeni. Możliwość regulacji kąta nachylenia oprawy mieści się w zakresie +/- 60°. Oprawa GL2 Compact jest wydajna przez cały czas eksploatacji i nie wymaga wysokich nakładów na konserwację. Pokrywa z kloszem otwierana bez użycia narzędzi umożliwia łatwy dostęp do elementów oprawy.

MY1 LED

Seria opraw MY1 LED to doskonałe rozwiązanie do zastosowania w miejscach, gdzie panują trudne warunki, przez co wymagane są solidne materiały i łatwość konserwacji. Oprawa ta składa się z trwałych materiałów: aluminium i poliwęglanu, co ma wpływ na wysoką odporność (IK 10). Została zaprojektowana tak, aby zapewnić długotrwałe działanie, wydajność i odporność na wysokie i niskie temperatury oraz wilgoć w takich miejscach jak tunele, hale przemysłowe i platformy podziemne. Oprawa MY1 LED dostępna jest w 6 różnych rozmiarach, z szerokim zakresem strumienia świetlnego w zależności od potrzeb. Dzięki długiej żywotności LED-ów i wysokiemu poziomowi szczelności (IP 67) oprawa ta zapewnia wydajność przez cały okres użytkowania, bez konieczności czyszczenia jej wnętrza. Opcjonalnie można ją zintegrować z modułem awaryjnym (działającym do 3 godzin).

27

DEXO

Połączenie minimalistycznego, eleganckiego designu z wydajnym systemem LensoFlex®2 przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu osób znajdujących się na oświetlanym terenie. Oprawa DEXO wykonana jest z wytrzymałych materiałów, nadających się do recyklingu – odlewu aluminiowego i szkła. Oferuje wydajne oświetlenie, a jednocześnie zużywa dużo mniej energii elektrycznej niż oprawy wyposażone w tradycyjne źródła światła. W sytuacjach wymagających zastosowania rozwiązań przewieszkowych oprawa DEXO pozwala uzyskać właściwą jakość światła, wyrazistą stylistykę i wszystkie zalety inteligentnych systemów oświetlenia. Uniwersalna konfiguracja LED-ów, prądu sterowania i redukcji mocy sprawiają, że oprawa DEXO jest idealnym narzędziem do poprawy bezpieczeństwa i komfortu osób użytkujących określoną przestrzeń, a jednocześnie nie oddziałuje negatywnie na środowisko naturalne.

IZYLUM

IZYLUM to solidnie wykonana kompaktowa oprawa, o łatwym i szybkim montażu oraz o minimalnych wymaganiach konserwacyjnych. Charakteryzuje się długą żywotnością m.in. dzięki możliwości przyszłych modyfikacji. Dostępna jest w 5 rozmiarach. Zapewnia dobrze dopasowane, wydajne oświetlenie i jest przeznaczona do oświetlania różnych środowisk i obszarów, takich jak ulice, drogi dojazdowe i parkingi.

28

FLEXIA

Wiele wzorów, mnóstwo konfiguracji, jedno DNA. FLEXIA to rewolucyjna platforma do kreowania unikalnego oświetlenia różnych przestrzeni. Stwarzaj bez ograniczeń wyjątkową atmosferę dla mieszkańców oraz osób odwiedzających Twoją przestrzeń. Brak ograniczeń technicznych, większa spójność oraz gwarancja użycia najnowszych technologii

sprawiają, że FLEXIA jest wszechstronną oraz estetyczną oprawą oświetleniową.

SŁUPKI OŚWIETLENIOWE

Nasz asortyment słupków oświetleniowych został zaprojektowany z myślą aby efektywnie oświetlać drogę pieszym, a tym samym tworzyć przyjemną atmosferę otoczenia. Występują w dwóch wersjach fotometrycznych: symetrycznej (z kloszem rozpraszającym w celu uzyskania maksymalnego komfortu wizualnego) oraz asymetrycznej (z kloszem przezroczystym w celu uzyskania jak największej wydajności).

KOLEKCJA SCULP

Kolekcja SCULP dzięki prostej, a zarazem solidnej konstrukcji, dyskretnie wtapia się w otoczenie i zapewnia wydajne oświetlenie LED-owe, tworząc ciekawe efekty świetlne np. na fasadach. Oprawy te oferują szeroki wachlarz wszechstronnych, wydajnych rozsyłów do różnych zastosowań

architektonicznych. Jest to nowa oferta dla kreatywnych projektantów oświetlenia.

29

SHUFFLE

Kompleksowe rozwiązanie do tworzenia bezpiecznego i inteligentnego oświetlenia obiektów przemysłowych. SHUFFLE oferuje wiele możliwości konfiguracji, a zarazem łatwą instalację przez co jest przyjazna dla wykonawców instalacji. Wybierz kombinację, połącz moduły i kreuj nową, lepszą przestrzeń publiczną.

SHUFFLE to wyjątkowe rozwiązanie oświetleniowe dla bezpiecznego,komfortowego i zrównoważonego otoczenia, zawarte w jednej kolumnie. Wykracza znacząco poza profesjonalne oświetlenie. Może integrować systemy sterowania, kamery monitorujące, intercom, elektryczne ładowarki samochodowe, głośniki, czujniki, sygnalizację świetlną i hotspoty Wi-Fi.

Kluczowe zalety • Solidne, zintegrowane i estetyczne rozwiązanie • Inteligentny, ekonomiczny sposób na wykorzystanie oświetlenia w przemyśle • Gromadzenie danych i analiza • Zabezpieczenia za pomocą algorytmów CCTV • Liczne moduły (oświetlenia, informacyjno- rozrywkowe, bezpieczeństwa, łączności, mobilności)

Wybierz swoją idealną kombinację z SHUFFLE

30

Słupy i wysięgniki Perfekcyjny dodatek

Firma Schréder oferuje duży wybór dedykowanych słupów, wysięgników i słupków oświetleniowych. Zostały one zaprojektowane w ramach zintegrowanej koncepcji, co gwarantuje spójność wszystkich elementów, modułowość i elastyczność. Całość jest solidnie wykonana, jednorodna stylistycznie i idealnie komponuje się z otoczeniem.

Klasyczne słupy oświetleniowe Do niskich instalacji oświetleniowych, mających na celu głównie dekorowanie krajobrazu, Schréder oferuje klasyczne słupy różnej wysokości, wykończone zgodnie z preferencjami Klienta. Wraz z oprawami tworzą spójną, elegancką całość i doskonale wkomponowują się w miejski krajobraz.

Montaż bezpośredni. Schréder oferuje szeroką gamę opraw przeznaczoną do montażu bezpośredniego.

Wysięgniki Firma Schréder posiada w ofercie szeroki wybór słupów wyposażonych w pojedyncze lub podwójne wysięgniki, w zależności od wymagań instalacji. Dedykowane wysięgniki i słupy nadają naszym oprawom nowoczesny wygląd. To sprawia, że harmonijna całość upiększa przestrzeń, tworząc niepowtarzalną atmosferę zarówno w dzień, jak i w nocy (np. mogą być wyposażone w kolorową diodę akcentującą). Nasze wysięgniki wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości, dlatego są odporne na niekorzystne warunki, takie jak wibracja czy siła wiatru.

Montaż typu korona. Montaż wielu opraw na jednym maszcie. Montaż standardowy lub na indywidulane zamówienie.

Przykład dla dwóch opraw. Podwójny wysięgnik lub słup z dwoma wysięgnikami na różnych wysokościach.

31

Schréder &

Stosując rozwiązania Schréder, można uzyskać do 17 punktów w ocenie BREEAM (zgodnie z BREEAM International New Construction 2016*). Analiza i uzasadnienie zawarte w niniejszej broszurze zostały sporządzone przez niezależną firmę inżynierską Encon.

OŚWIETLENIE WEWNĘTRZNE*

OŚWIETLENIE ZEWNĘTRZNE*

KONTROLA ROZWIĄZAŃ*

MAX ILOŚĆ PUNKTÓW

KATEGORIE

MAN03 Odpowiedzialne praktyki budowlane

6

2

2

2

MAN04 Uruchomienie i przekazanie do odbioru

ZARZĄDZANIE (MAN)

4

3

3

3

MAN05 Opieka posprzedażowa

3

2

2

2

HEA01 Komfort wizualny

4

1

1

1

ZDROWIE I DOBRE SAMOPOCZUCIE (HEA)

HEA06 Dostępność

2

1

1

1

ENE01 Redukcja zużycia energii i emisji dwutlenku węgla

15

2

2

2

ENERGIA (ENE)

ENE02 Monitorowanie energii

2

0

0

2

ENE03 Oświetlenie zewnętrzne

1

0

1

1

MATERIAŁY (MAT)

MAT01 Wpływ cyklu życia

6

1

1

1

POL04 Zanieczyszczenie światłem w nocy

ZANIECZYSZCZENIE (POL)

1

0

1

1

INNOWACJA (INN)

10

1

1

1

*Kryteria ocen mogą się nieznacznie różnić w zależności od zastosowania BREEM w danym kraju.

32

BREEAM

33

Rozwiązania szyte na miarę Chcąc uzyskać przewagę konkurencyjną i zachować mocną pozycję w branży przemysłowej, należy dokładnie analizować i optymalizować koszty każdego procesu. Dlatego stworzyliśmy nowe kompleksowe rozwiązania w zakresie oświetlenia dla przemysłu, począwszy od projektu po usługi posprzedażowe. Mamy dzięki Dostarczamy oświetlenie adaptacyjne, inteligentne systemy sterowania, systemy ochrony, oznakowanie, głośniki, Wi-Fi i wiele innych inteligentnych urządzeń, które pozwolą dostosować rozwiązanie do indywidualnych potrzeb. Nasz zespół ekspertów rozpoczyna planowanie od oceny przydatności istniejącej infrastruktury oświetleniowej do rzeczywistych potrzeb, aby zaproponować najlepsze rozwiązanie. Następnie zostaje przeprowadzony szczegółowy audyt danej organizacji,z uwzględnieniem symulacji, która pozwoli nam stworzyć precyzyjny projekt oświetlania, uwzględniający oszczędność energii, efektywność, wydajność oraz niskie koszty eksploatacji. Po ustaleniu wszystkich priorytetów i celów nowej instalacji oświetleniowej, nasi konsultanci zdefiniują plan, uwzględniając Modelowanie Informacji o Budynku (BIM), opracują dokładny projekt, wizualizacje oraz sprawdzą jego poprawność, wraz z próbnym uruchomieniem. Świadczymy także usługi posprzedażowe, łącznie z konserwacją i optymalizacją rozwiązań. Naszym celem jest dostarczenie kompleksowej instalacji oświetleniowej, która przez wiele lat będzie działała bez zakłóceń i spełniała swoją funkcję. Nasze innowacyjne rozwiązania sprawiają, że magazyny, hale przemysłowe, centra i zakłady produkcyjne stają się bezpiecznym, komfortowym i inteligentnym środowiskiem, zapewniającym doskonałe warunki pracy dla personelu oraz przynoszącym korzyści zarządcom temu najnowocześniejszy system oświetleniowy, połączony z wysoką efektywnością energetyczną.

AUDYT

KONSULTACJE

ROZWIĄZANIE

PROJEKT OŚWIETLENIOWY I ZALECENIA

HARMONOGRAM I PROJEKT ZARZĄDZANIA

ROZMIESZCZENIE SPRZĘTU OŚWIETLENIOWEGO

AUDYT

ROZWIĄZANIE

OFERTOWANIE

KONSULTACJE

PLAN PROJEKTU

INSTALACJA

DOPRACOWANIE ZAŁOŻEŃ PROJEKTU

OFERTA HANDLOWA, WARUNKI, TERMINY

ANALIZA I OCENA TECHNICZNA

34

TESTOWANIE I PRZEKAZANIE PROTOTYPU WSTĘPNEGO

OPTYMALIZACJA WYDAJNOŚCI W CZASIE

URUCHOMIENIE

OPTYMALIZACJA

DALSZY ROZWÓJ

PRÓBY I ZATWIERDZENIA

KOSZTY UTRZYMANIA

WDROŻENIE ROZWIĄZAŃ TECHNICZNYCH

FINALIZACJA INSTALACJI

DODAWANIE NOWYCH FUNKCJI DO INSTALACJI

35

Kilka naszych projektów

Hydrostal - Brzeszcze

Sistema Poland - Łódź

Phoenix Contact - Zaventem, Belgia

Tehomet - Kangasniemi, Finlandia

Hala Rystal - Bochnia

36

MAN Trucks - Niepołomice

Kluczowe czynniki doboru właściwego oświetlenia przestrzeni przemysłowych

Dobrze zaprojektowane oświetlenie minimalizuje zużycie energii elektrycznej, zapewniając przy tym bezpieczeństwo oraz komfort pracownikom.

Dlatego nasi eksperci dokładnie analizują kluczowe dla projektu oświetlenia elementy, takie jak:

Kangasniemi, Finlandia

Konfiguracja budynku: analizę rozpoczynają od obejrzenia terenu i inwentaryzacji urządzeń znajdujących się w budynku na wszystkich stanowiskach pracy. Aktywność biznesowa: natężenie oświetlenia w poziomie i w pionie zależy w dużej mierze od rodzaju działalności wykonywanej na danym obszarze. Regały paletowe będą wymagały określonego natężenia oświetlenia w pionie, podczas gdy przy kontroli jakości produktu konieczny będzie określony poziom luksów w przypadku konkretnej wysokości płaszczyzny roboczej. Współczynnik utrzymania: gwarantuje zachowanie założonych parametrów przez cały okres użytkowania instalacji oświetleniowej. W zależności od wartości współczynników cząstkowych, na podstawie których jest obliczany, określa program konserwacji oświetlenia, z uwzględnieniem m.in. terminów czyszczenia opraw, wymiany źródeł światła czy odnawiania pomieszczenia. Dlatego tak ważna jest dokładna analiza wszystkich istotnych elementów. Współczynnik odbicia: badania pokazują, że można zaoszczędzić nawet do 45% energii elektrycznej dzięki zwiększeniu współczynnika odbicia powierzchni. Informacja taka jest niezbędna, aby dostarczyć właściwe oświetlenie.

PKP Cargo

37

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne - Rzeszów

38

39

www.schreder.com

Copyright © Schréder S.A. 2021 – Executive Publisher: Stéphane Halleux – Schréder International Services S.A. – rue de Mons 3 – B-4000 Liège (Belgia). Schréder Polska Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w produktach umieszczonych w niniejszej broszurze, ze względu na zaawansowany rozwój technologii. Informacje, opisy i ilustracje mają jedynie charakter poglądowy. Ponieważ oferta dla poszczególnych krajów może być różna, w celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Page 5 Page 6 Page 7 Page 8 Page 9 Page 10 Page 11 Page 12 Page 13 Page 14 Page 15 Page 16 Page 17 Page 18 Page 19 Page 20 Page 21 Page 22 Page 23 Page 24 Page 25 Page 26 Page 27 Page 28 Page 29 Page 30 Page 31 Page 32 Page 33 Page 34 Page 35 Page 36 Page 37 Page 38 Page 39 Page 40

ch.schreder.com

Powered by