Schréder – Oświetlenie solarne

Schréder wraz Sunna Design współpracują, aby uwolnić potencjał oświetlenia solarnego dla Twoich projektów.

WSPIERANY PRZEZ

Nowoczesne rozwiązania w zakresie oświetlenia solarnego

Dlaczego oświetlenie solarne?

Duża ilość energii neutralnej pod względem emisji CO 2 Przy 173 000 TWh energii solarnej stale docierającej do Ziemi, energia ta jest najbardziej dostępnym zasobem energetycznym na Ziemi. To ponad 10 000 razy więcej niż wynosi całkowite zużycie energii na świecie.

Zwiększone bezpieczeństwo energetyczne

Oświetlenie autonomiczne zmniejsza podatność na wahania cen energii lub zakłócenia w sieci oraz zmniejsza presję na zapotrzebowanie na energię, co przynosi korzyści całej społeczności.

2

Równość wśród mieszkanców

Niskie koszty instalacji i eksploatacji

Sieć energetyczna nie wszędzie musi być dostępna. Nie jest to jednak powód, by pozbawiać część społeczeństwa bezpieczeństwa i komfortu po zmroku.

Oświetlenie słoneczne nie wymaga kosztownych prac infrastrukturalnych (brak konieczności prowadzenia okablowania). Jego instalacja i uruchomienie są prostsze niż tradycyjne oświetlenie i mają mniejszy wpływ na środowisko. A ponieważ nie jest zasilane z sieci, ogranicza koszty utrzymania.

3

4

Schréder & Sunna Design opracowały przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie oświetlenia solarnego.

Experts in Lightability ™

Lider w oświetleniu solarnym

Jako wiodący na świecie niezależny dostawca rozwiązań w zakresie oświetlenia zewnętrznego, wierzymy, że oświetlenie może zwiększać interakcje społeczne, wpływać na życie, wspierać społeczności i przekształcać przestrzenie, miasta i planetę. Jako eksperci w dziedzinie oświetlenia – Experts in Lightability™ – oferujemy infrastrukturę oświetleniową, która będzie odgrywała kluczową rolę w budowaniu inteligentnych miast i sieci komunikacyjnych przyszłości. Zgodnie z naszą tradycją w zakresie konstruowania nowatorskich wyrobów, na przestrzeni lat niezmiennie zajmujemy czołową pozycję pod względem wprowadzania innowacyjnych rozwiązań.

Założona w 2011 roku firma Sunna Design jest liderem w dziedzinie zarządzania energią słoneczną dla autonomicznych i zintegrowanych aplikacji, której głównym obszarem działalności jest solarne oświetlenie uliczne. Firma posiada unikalną wiedzę w zakresie technologii pozyskiwania, magazynowania i zarządzania energią słoneczną. Dzięki wielu opatentowanym innowacjom, Sunna Design oferuje wysokiej jakości rozwiązania "Plug and Play", które wyróżniają się wyjątkową solidnością, trwałością, możliwością recyklingu i bezkonkurencyjną wydajnością w każdym klimacie.

WSPIERANY PRZEZ

5

2 działania , aby zmaksymalizować swoje korzyści

Zebranie jak największej ilości energii słonecznej Nasi eksperci wspierają Cię na każdym etapie realizacji projektu. Analizujemy wszystkie kluczowe kryteria, aby wybrać rozwiązania, które są najbardziej dopasowane do wymagań Twojego projektu. Aby zaprojektować Twoje efektywne rozwiązanie oświetlenia słonecznego, bierzemy pod uwagę wiele czynników:

• Szerokość geograficzna terenu • Orientacja zabudowy • Kierunek instalacji • Warunki klimatyczne • Potencjalne zacienienie słoneczne

6

Najlepsze wykorzystanie każdej dostępnej mocy Ilość dostępnej energii jest ograniczona pojemnością akumulatora, zatem kluczowe jest maksymalne wykorzystanie każdego lumena, który system jest w stanie wygenerować. Kompleksowe badanie oświetlenia jest niezbędne, aby zmaksymalizować efektywność energetyczną przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej dystrybucji światła dla projektu. Nasze badanie oświetlenia opiera się na różnych parametrach, które wpływają na wybór rozsyłu światła, temperatury barwowej i scenariusza ściemniania.

• Obowiązujące normy i standardy • Klasa oświetleniowa • Wymagania dotyczące zanieczyszczenia światłem

• Oświetlane otoczenie (szerokość, powierzchnia, zastosowanie itp.) • Układ instalacji (wysokość montażu, rozstaw słupów, nawis, itp.)

7

Pakiet inteligentnego oświetlenia

Od promenad po drogi dojazdowe, ścieżki rowerowe, parki, obiekty handlowe i ulice, oświetlenie solarne stało się prawdziwie korzystną i zrównoważoną alternatywą dla tradycyjnego oświetlenia zasilanego z sieci. Schréder EKINOX wspierany przez Sunna Design wyznacza nowe standardy szybkiego i łatwego wdrażania rozwiązań oświetleniowych opartych na energii odnawialnej.

Bezramkowe panele słoneczne Przekształcanie energii słonecznej w elektryczną.

Bateria Magazynowanie energii elektrycznej wytwarzanej w ciągu dnia i zasilanie oprawy oświetleniowej w nocy.

Wbudowana elektronika

Sterowanie oprawą oświetleniową (ON/OFF, inteligentne ściemnianie, czujniki ruchu, etc.) oraz zarządzanie ładowaniem i rozładowywaniem baterii w celu maksymalizacji jej żywotności i zapobiegania przerwom w zasilaniu.

8

Regulowany montaż Zintegrowana regulacja nachylenia w celu maksymalizacji zbierania energii słonecznej.

Najnowocześniejsze oprawy oświetleniowe Zapewnienie najnowocześniejszego rozsyłu światła w celu maksymalnego wykorzystania dostępnej energii.

Jako opcja czujnik ruchu Zastąpienie profilu ściemniania w celu zapewnienia wyższego natężenia światła po wykryciu aktywności.

9

Dostępne zestawy solarne

UP1

UP2

UP4

2 panele 776×350 | 31x14

4 panele 776×350 | 31×14

Wymiary panelu słonecznego (mm | inch)

1.000×350 | 39×14

Waga (kg | lbs)

13 | 28,6

23 | 50

47 | 103

0,62 m 2

1,24 m 2

Opór aerodynamiczny (CxS)

0,40 m 2

Montaż bezpośredni Ø60 mm

Montaż bezpośredni Ø60 mm

Montaż bezpośredni Ø76 mm

Typ montażu (zestaw solarny)

50Wp

80Wp (2×40Wp)

160Wp (4×40Wp)

Moc paneli

Kąt nachylenia (kroki)

5°, 25°, 50°

10°, 25°, 40°, 50°

10°, 20°, 30°, 45°

Bezobsługowy NiMH

Bezobsługowy NiMH

Bezobsługowy NiMH

Typ baterii

120Wh

240Wh

480Wh

Pojemność baterii

-40°C do +70°C -40°F do +158°F

-40°C do +70°C -40°F do +158°F

-40°C do +70°C -40°F do +158°F

Temperatura pracy

Oprawy wyposażone w LensoFlex ® 4 20 LED lub 40 LED

Oprawy wyposażone w LensoFlex ® 4 40 LED lub 80 LED

Oprawy wyposażone w LensoFlex ® 4 20 LED

Kompatybilność z oprawami Schréder

10

11

Właściwe oświetlenie dla Twojego projektu

Dzięki rozwiązaniom LensoFlex ® 4 opracowanym z myślą o wydajności, kompaktowości i wszechstronności, Schréder oferuje szeroki zakres rozsyłów światła, temperatur barwowych i strumieni świetlnych, aby spełnić precyzyjne potrzeby projektu, jednocześnie maksymalizując efektywność energetyczną, komfort wizualny i ochronę środowiska.

Optyki

Typ

Przykładowe zastosowania

Asymetryczny bardzo wąski

Ścieżki rowerowe

5300

Asymetryczny wąski

Ulice mieszkalne, promenady

5301

Asymetryczny średni

Place i strefy dla pieszych, parki

5305

Asymetryczny szeroki

Place i strefy dla pieszych, parki

5308

Place i deptaki, parki, parkingi, place zabaw, rekreacyjne boiska sportowe

Asymetryczny bardzo szeroki

5366

Asymetryczny bardzo szeroki

Parkingi, duże obszary, place zabaw, rekreacyjne boiska sportowe

5393

* Przykładowe, dostępne rozwiązania fotometryczne. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.schreder.pl lub skontaktuj się z naszym przedstawicielem handlowym. 12

Standardowy strumień świetlny przy tymczasowym przesterowaniu*

Standardowy strumień świetlny bez redukcji (100%)

Sprawność systemu

Liczba LED

Zestaw solarny

SE1

1.800 lm

3.500 lm

Do 180 lm/W

20 LED

SE2

3.500/3.700 lm

6.100/7.100 lm

Do 180 lm/W

20/40 LED

SE4

7.100/7.500 lm

12.300/13.800 lm Do 180 lm/W

40/80 LED

* Po wykryciu przez czujnik ruchu PIR.

13

Scenariusze redukcji

Bez czujnika ruchu

LED

Po zapadnięciu zmroku oprawa jest włączana na 50% swojej nominalnej mocy na 3 godziny. Następnie zmniejsza swoją moc wyjściową do 15%, aby zapewnić bezpieczne oświetlenie przez całą noc. O wschodzie słońca strumień świetlny powraca do 50% na godzinę przed wyłączeniem opraw.

50%

3h

1h

0% 15%

Z czujnikiem ruchu w miejscach o małym natężeniu ruchu w nocy Po zapadnięciu zmroku oprawa włącza się na 50% swojej nominalnej mocy na 3 godziny. Następnie zmniejsza swoją moc do 12%, aby zapewnić bezpieczne oświetlenie przez całą noc. O wschodzie słońca moc światła powraca do 50% na godzinę przed wyłączeniem opraw. Przez cały czas działania scenariusz ściemniania może zostać pominięty przez wykrywanie ruchu (samochodu, roweru lub pieszego), a poziom światła wzrasta 50% 100% LED 3h 1h

0% 12%

do 100% na określony czas. Maksymalizuje to widoczność, zapewniając bezpieczeństwo i dobre samopoczucie użytkowników.

Z czujnikiem ruchu

Po zapadnięciu zmroku oprawa jest włączana na 20% swojej nominalnej mocy na całą noc. Po wykryciu ruchu (samochodu, roweru lub pieszego) poziom oświetlenia jest tymczasowo zwiększany do 100%, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort użytkownikom. Ten profil redukcji jasności umożliwia do 450 detekcji w ciągu nocy.

100% LED

0% 20%

* To tylko niektóre z dostępnych profili redukcji. Możemy dostosować scenariusz ściemniania do wymagań danego projektu.

Inteligentny dynamiczny profil oświetlenia zapobiegający przerwom w dostawie prądu Ponieważ poziom naładowania akumulatora po włączeniu oprawy może się różnić w zależności od energii zgromadzonej w ciągu dnia, ważne jest inteligentne zarządzanie zużyciem energii. Wbudowany układ elektroniczny dzieli noc na trzy części i w razie potrzeby dostosowuje poziom oświetlenia, aby uniknąć blackoutu.

14

Przykładowe zastosowania • Ścieżki rowerowe • Osiedlowe uliczki • Promenady • Skwery i obszary spacerowe • Parki • Parkingi • Place zabaw • Rekreacyjne boiska sportowe • Duże obszary

15

Proste wdrożenie

Schréder EKINOX wspierany przez Sunna Design został zaprojektowany z myślą o prostym wdrożeniu na miejscu i łatwej regulacji w celu uzyskania optymalnych wyników.

Standardowy montaż Zestawy solarne UP są dostarczane do montażu bezpośredniego Ø60 mm (UP1 i UP2) lub Ø76 mm (UP4). Wraz ze swoimi partnerami Schréder oferuje kompletne rozwiązania, w tym dedykowane słupy i wysięgniki zgodnie z obliczeniami EN40 i oznakowaniem CE.

Panele słoneczne z regulowanym kątem nachylenia Panele słoneczne można ustawiać pod najkorzystniejszym kątem (zgodnie z oceną nasłonecznienia), od 0 do 50°, w zależności od wybranego zestawu UP. Połączenie z oprawą oświetleniową odbywa się za pomocą przewodu pełniącego funkcję zasilania i sterowania, wyposażonego w dedykowane złącza, aby uniknąć błędów podczas instalacji.

16

Niezależne ustawienia oprawy oświetleniowej

Ponieważ oprawa jest oddzielona od zestawu solarnego, opcje regulacji są niezależne w celu optymalizacji fotometrii i obszaru wykrywania (czujnik PIR). Dodatkowo, oprawy Schréder oferują szeroki zakres ustawień nachylenia.

Łatwe uruchamianie i diagnostyka

Dzięki wbudowanym wskaźnikom statusu, zestaw solarny umożliwia monitorowanie procesu uruchomienia, wykrycia dnia lub nocy, status połączenia Bluetooth™, alarmy i tryb uśpienia.

Ustawienia systemowe na miejscu Pomimo wcześniejszego zdefiniowania, możemy zaktualizować profil ściemniania i zmienić właściwości czujnika PIR na miejscu, korzystając z aplikacji mobilnej Sunna i połączenia Bluetooth™ z zestawem solarnym.

17

www.schreder.pl

Copyright © Schréder S.A. 2023 – Executive Publisher: Stéphane Halleux – Schréder International Services S.A. – rue de Mons 3 – B-4000 Liège (Belgia). Schréder Polska Sp. z o.o. zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w produktach umieszczonych w niniejszej broszurze, ze względu na zaawansowany rozwój technologii. Informacje, opisy i ilustracje mają jedynie charakter poglądowy. Ponieważ oferta dla poszczególnych krajów może być różna, w celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z nami.

Page 1 Page 2 Page 3 Page 4 Page 5 Page 6 Page 7 Page 8 Page 9 Page 10 Page 11 Page 12 Page 13 Page 14 Page 15 Page 16 Page 17 Page 18

ch.schreder.com

Powered by